Hlavná stránka
Novinky
Úspešný víkend
Timka Briedová a jej sestra Sofka majú za sebou úspešný gymnastický víkend. Dievčatám srdečne blahoželáme a prajeme úspechy v športe.
Posledná turistická výprava v tomto školskom roku
Na záver školského roka sa členovia turistického krúžku stretli na spoločnej akcii spojenej s opekačkou a spoločnými hrami. Cieľom podujatia bolo príjemné ukončenie sezóny. Po opekačke nasledovali športové hry, ktoré preverili šikovnosť, rýchlosť a tímového ducha. Podujatie sa nieslo v priateľskej atmosfére a všetci si ho užili. Ukončenie turistického krúžku bolo príjemnou bodkou za úspešnou sezónou a zároveň príjemnou motiváciou na ďalšie spoločné stretnutia v budúcom školskom roku.
Výnimočný deň našich deviatakov pokračoval
V slávnostnej atmosfére večierok deviatakov pokračoval. Tento výnimočný večer si spolu s nimi prišli vychutnať aj ich rodičia a pedagógovia. Programom sprevádzala prítomných hostí moderátorská dvojica - Mia Kováčová a Janka Pavlovská. Dvere rozlúčky so školou otvorila slávnostným príhovorom riaditeľka školy. Deviatakom sa ďalej prihovorila triedna učiteľka Janka Kleskeňová a zástupca rodičov - Emília Koscová. Príhovory mali spoločného menovateľa - prianie šťastia našim absolventom na ďalšej ceste životom. Súčasťou programu bolo aj slávnostné odovzdanie šerpy deviatakom. Vtipné a výstižné básničky o jednotlivých žiakoch vyvolali úsmevy na tvárach. Nechýbal ani tradičný venček, počas ktorého deviataci predviedli svoje tanečné umenie a zožali zaslúžený potlesk. Emotívnym momentom večera bolo premietanie videa s fotografiami z detských rokov našich deviatakov. Večierok sa niesol v duchu
Výnimočný deň našich deviatakov
Pri príležitosti ukončenia povinnej školskej dochádzky prijala starostka obce Tatiana Čontofalská v piatok 19. júna 2026 v obradnej sieni našich deviatakov. Počas slávnostného stretnutia sa žiakom prihovorila a popriala im veľa úspechov na ďalšej životnej i študijnej ceste. Slávnostná atmosféra bola symbolickým zavŕšením ich rokov strávených v našej základnej škole.
Návšteva u včelára
V utorok 16. júna 2026 navštívili druháci včelára pána Čipku. Porozprával im o včelách, ich chove i úžitku pre človeka. Deti si vyskúšali značkovanie včiel, ochutnali skvelý zdravý medík a iné včelie produkty. Veľká vďaka patrí pánovi včelárovi za jeho odborný výklad i trpezlivosť s nami. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Štvrtáci v akcii
Vôňa čerstvého ovocia a skvelá nálada zaplavila triedu štvrtákov. Na hodine pracovného vyučovania si vyskúšali prácu „cukrárov." Naším cieľom bolo pripraviť osviežujúcu, nepečenú jahodovú tortu. Najskôr sme si zopakovali pravidlá hygieny a bezpečnosti pri práci. Potom sme sa s chuťou pustili do čistenia a krájania sladkých jahôd. Naučili sme sa, ako vymiešať smotanový krém a ako správne vrstviť piškóty, aby torta dobre držala tvar. Práca v tímoch nám išla od ruky. Pomáhali sme si, delili úlohy a spolupracovali navzájom. Výsledok stál za to! Torty nielen super vyzerali, ale ešte lepšie chutili. Pozrite si galériu a presvedčte sa, akých šikovných „majstrov" máme v triede.