Štvrtok 28. 3. 2024

Počet návštev

Vitajte na stránkach našej školy

• Zápis do 1. ročníka

Srdečne pozývame rodičov a predškolákov na zápis do 1. ročníka. Radi sa s Vami stretneme 10. apríla 2024 o 16.00 hod. v budove školy na 1. poschodí. Tešíme sa na Vás!

• Sviatky jari

Milí rodičia, žiaci a priatelia školy!

Prajeme Vám príjemné a slnečné prežitie veľkonočných sviatkov a prázdnin!

• Stretnutie so seniormi a vynášanie Moreny

Deň pred veľkonočnými prázdninami sme v škole privítali milú návštevu. Stretli sme sa s členmi Jednoty dôchodcov. Žiakom 1. stupňa porozprávali o zvykoch spojených s Veľkou nocou. K predveľkonočným tradíciám patrí aj vynášanie Moreny. Obyčajne sa vynášala sa na Smrtnú nedeľu. V našej obci sa seniori, žiaci a pani vychovávateľky spojili a symbol zimy vyniesli za dedinu. Jej zapálením sa rozlúčili so zimou a veríme, že privolali slnečné jarné počasie.

• 28. marec - Deň učiteľov

Ten tohtoročný sme si pripomenuli o deň skôr. Zablahoželali nám naši žiaci i rodičia. Ďakujeme i za povzbudivé a milé slová od pani starostky Ing. Tatiany Čontofalskej.

• Na okresných kolách

Dňa 12. marca 2024 sa konalo okresné kolo geografickej olympiády, úspešnými riešiteľkami boli Lara Nociarová (4. miesto), Ema Korbeľová a Bianka Beraxová. V okresnom kolo dejepisnej olympiády sa umiestnila na 4. mieste Bronislava Čipková. Úspešným riešiteľkám srdečne gratulujeme!

• Školáci a predškoláci

Prváci navštívili predškolákov v našej materskej škole. Spolu si pripomenuli blížiace sa veľkonočné sviatky, vyrobili krásne kraslice a ukázali si, ako to prebieha pri šibačke. Po príjemne strávenom čase sa dohodli, že sa čoskoro stretnú opäť.

• Majster Slovenska

Janko Kováč, žiak 9. triedy, si z pretekov na Štrbskom Plese (24.03.2024) odnáša v behu na lyžiach voľnou technikou ten najkrajší titul - Majster Slovenska. Tešíme sa z úspechu a srdečne gratulujeme!

• Marcové aktivity v školskom klube

Fotografie z marcových aktivít nájdete vo fotoalbume.

• Aktivity k Svetovému dňu obezity

Prevencia obezity je jednoduchá a účinná. Stačí do svojho bežného dňa zaradiť zdravú výživu a dostatok pohybu. Netreba zabúdať na kvalitný spánok a obmedzenie sedenia pri televízii, telefóne či počítači. Vedia to aj druháci. Svojím plagátom sa zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže.

• Popoludnie s knihou

Čítanie nás baví. Dokázali to aj žiaci v družine. Najskôr vyrozprávali známe slovenské rozprávky podľa obrázkov. Odprezentovali prinesené obľúbené knihy a vytvorili milé dekorácie.